תפריט צור קשר חיפוש
 • אודות |
 • רפואת נשים |
 • קורונה |
 • בעיות רפואיות |
 • מאמרים ומחקרים |
 • מספרים עלינו |
 • טיפול בתזונה |
 • חנות |
 • צרו קשר |
 • 09-9664477
  יוטיוב פייסבוק צור קשר דף הבית של המרפאה

  שיטות הטיפול במרפאה

  בריאת היא מרפאה טבעית רב תחומית, שבה פועלים מטפלים המתמחים בכמה שיטות טיפול טבעיות. העבודה בצוות רב תחומי מאפשרת לנו לתת מענה יעיל ורחב למגוון מצבים רפואיים, ולהתאים את הטיפול לצרכים ולהעדפות של הנשים והגברים שפונים אלינו. 
  צוות המרפאה כולל מטפלים בכירים וותיקים, בעלי הכשרה וניסיון קליני עשיר . פעמים רבות הטיפול הוא רב תחומי ומשלב כמה שיטות טיפול, תוך תקשורת ושיתוף פעולה בין המטפלים בצוות. 
  צוות המטפלים בבריאת יודע לשלב את הרפואה הטבעית עם הטיפול הקונבנציונלי, ובכלל זה עם טיפול הורמונלי, ניתוחי או תרופתי, כדי להעניק טיפול מקצועי ובטוח. 
   
  אלו הטיפולים הניתנים במרפאה:
  רפואה סינית
  הרפואה הסינית מבוססת על תורה בת אלפי שנים, ויש בה התייחסות מיוחדת לבריאות האישה ולשלבים השונים במחזור החיים הנשי. לאורך השנים התפתחו ותועדו טיפולים שונים לשיפור הפריון, לאיזון המחזור החודשי, לבעיות בזמן הריון, לכאבי מחזור, לבעיות גיל המעבר ועוד.
  עקרונות הרפואה הסינית נחשפו לעולם המערבי בשנות ה-70. מאז השימוש בה במערב הלך והתרחב, וכיום היא חלק בלתי נפרד מהשירותים הבריאותיים במדינות מערביות רבות. 
  עם החשיפה למערב החל להתקיים מחקר מדעי ברפואה הסינית, שבדק את יעילותה במגוון נושאים, בהם פריון, שחלות פוליציסטיות, כאבי מחזור, אנדומטריוזיס, גלי חום ועוד. המחקר המדעי עזר להבין את המנגנונים שבהם הרפואה הסינית משפיעה, והראה את יעילותה בתחומים רבים. 
  הרפואה הסינית כוללת כמה שיטות טיפול, בהן דיקור, צמחי מרפא, מוקסה, שיאצו וטווינה (שיטות עיסוי רפואי יפנית וסינית) וכן תזונה סינית. במרפאה אנחנו מטפלים בכל שיטות הטיפול האלה. כל אחת מהשיטות עומדת בפני עצמה, והשילוב ביניהן מאפשר להקיף מגוון בעיות גדול יותר ולהתאים את הטיפול הנכון לכל מטופל. 
  דיקור סיני ויפני
  הדיקור (אקופנקטורה) הוא טכניקת הטיפול העיקרית במרפאה. הדיקור מתבצע בעזרת מחטים עדינות, סטריליות וחד פעמיות, שמפעילות נקודות ספציפיות על פני העור. הרפואה הסינית מיפתה מאות נקודות, שלכל אחת מהן יש פעילות ייחודית ושונה על האיברים הפנימיים ועל מערכות גוף רבות. לדיקור השפעה מיטיבה על המחזור החודשי ועל המערכת הגינקולוגית, והוא עושה זאת דרך מנגנוני פעולה שונים, ביניהם השפעה על זרימת הדם, המערכת העצבית, המערכת ההורמונלית ומערכת העיכול.
   
  הדיקור היפני מבוסס על הדיקור הסיני, וחולק את אותם עקרונות פילוסופיים ופיזיולוגיים. הרפואה הסינית הגיעה ליפן בסביבות המאה השישית לספירה, ושם התפתחה כשהיא מושפעת מהתרבות היפאנית החותרת לדיוק, ליסודיות ולאיזון. 
  יש כמה הבדלים בין הדיקור היפני לסיני, ובראשם השימוש באבחנת גוף. בטיפול היפני המטפל בודק אזורי רפלקס בגוף שעוזרים בקביעת האבחנה והטיפול. אזורי הרפלקס העיקריים נמצאים בבטן, בצוואר, בגב ובנקודות ספציפיות בידיים וברגליים. רגישות או כאב באותם אזורי רפלקס עוזרים לקבוע את האבחנה, ולבחור אילו נקודות לדקור. כאשר בוחרים את הטיפול הנכון אזורי הרפלקס משתחררים והרגישות בהם יורדת או נעלמת. בדרך הזאת המטפל מקבל אישור לאבחנה ולטיפול. 
  הדיקור היפני עדין יותר ושטחי יותר מהדיקור הסיני והוא מתאים לאנשים רגישים או שחוששים ממחטים. הדיקור היפני משתמש גם בטכניקות מתקדמות כמו כבלי יוניזציה, מגנטים, מוקסה ישירה ועקיפה, ומכשירים אחרים.
  מטפלים בדיקור: אביב מסינגר, ניר יצחקי, גבי אלסנר, יעל לבון, איל גבאי
  צמחי מרפא
  רפואת הצמחים נשענת על מסורת עתיקה וידע עצום שהתפתח והשתכלל במשך אלפי שנים. לצמחי המרפא חשיבות רבה בטיפול גניקולוגי בכלל ובבעיות פריון בפרט, הודות לפעילות שלהם לאיזון ולחיזוק הורמונלי, השפעה על זרימת הדם, והיכולת לחזק את האנרגיה, את הדם ומרכיבים הכרחיים נוספים. פעילות זו מגובה כיום במחקרים קליניים רבים.
  על פי רוב השימוש בצמחי המרפא הסיניים נעשה בשילוב של כמה צמחים, שנקרא פורמולה. עם השנים פיתחנו במרפאה הרכבים המבוססים על פורמולות קלאסיות בתוספת צמחי מרפא ייחודיים לתחומי ההתמחות של המרפאה.
  הצמחים גדלים בתנאי גידול מדויקים בסין, בטייוואן ובמדינות אחרות במזרח, ועוברים תהליך של זיקוק לאבקות או לתמציות. תהליך עיבוד הצמחים נעשה על ידי חברות צמחים מוכרות מארה"ב, אוסטרליה ועוד, המקפידות על תהליך איכותי ובטוח. 
  חברות הצמחים פועלות תחת תנאי ייצור נאותים, תקני GMP ותקני ISO מתאימים. הצמחים עוברים בדיקות קפדניות לאיתור חומרי הדברה, מתכות כבדות וחומרים רעילים אחרים. אנו משתמשים בצמחים מאושרים על ידי משרד הבריאות הישראלי וה-FDA האמריקאי. 
  מטפלים בצמחי מרפא: אביב מסינגר, גבי אלסנר, ניר יצחקי, אייל גבאי
   
  טווינא ושיאצו
  טכניקות עיסוי רפואי של הרפואה הסינית: מקורה של הטווינא בסין, והשיאצו התפתח ביפן. הטווינא והשיאצו חולקים את אותה תורה בסיסית על שימוש במסלולי אנרגיה ("מרידיאנים") ונקודות הפעלה, אלא שבמקום לדקור את הנקודות - מפעילים אותן על ידי לחיצה או עיסוי. 
  לטווינא ולשיאצו חשיבות בטיפול בבעיות כאב ושרירים, והן יעילות מאוד בשיפור זרימת הדם ובסילוק פסולת ורעלים מהרקמות.
  אייל גבאי: מטפל במרפאה בשיאצו וטווינא כטיפול עצמאי. 
  ניר יצחקי ואביב מסינגר: משלבים את הטווינא בטיפולי הדיקור
  טיפול משולב בבעיות כאב 
  טיפול המשלב דיקור סיני וטכניקות מגע של שיאצו וטווינא מיועד לטיפול ולהקלה על בעיות כאב. הטיפול המשולב מטפל בהצלחה בכאבים על רקע אורטופדי או נוירולוגי כמו כאבי גב, כאבי צוואר, שכמות וכתפיים, וגם כאבי מפרקים, ברכיים, כתפיים, מרפקים וכפות ידיים. הטיפול יעיל גם בהקלת כאבים על רקע פנימי, כמו כאבי ראש, כאבי בטן, כאבי מחזור וכאבים אחרים שמקורם על פי הרפואה הסינית בחוסר איזון של האיברים הפנימיים.
   
  אייל גבאי מטפל בשילוב של דיקור וטכניקות מגע
  דמיון מונחה ומדיטציה 
  דמיון מונחה הוא כלי טיפולי יעיל, פשוט ורב עוצמה שמוביל להבנה פנימית, להתפתחות ולשינוי. הדמיון המונחה משתמש בעולם הדימוי והמטאפורה, שהם השפה הטבעית של התת מודע, ובעזרת הנחיה אישית המטופל נכנס להרפיה עמוקה, שם הוא יכול לפגוש קולות ורגשות שונים, אמונות ומשאבים פנימיים.
  דמיון מונחה הוא כלי נהדר לאיזון מתחים, להגעה למצב של שקט פנימי, ולקבלת כלים עצמאים להתמודדות עם תחושות של מתח וחרדה. התהליך הטיפולי של הדמיון המונחה מאפשר לברר סוגיות לעומק, לקבל תובנות ותשובות, ולשנות את הגישה למציאות שמסביב. 
  מטפלת בדמיון מונחה ומדיטציה: עפרה ידייקין מסינגר
  נטורופתיה ותזונה טבעית 
  נטורופתיה היא שיטה טבעית שמטפלת במחלות, מקנה אורח חיים בריא, ופועלת כרפואה מונעת תוך שימוש בתזונה טבעית, צמחי מרפא, תוספי תזונה, טכניקות לניהול מתחים וטכניקות מגע. 
  לתזונה יש חשיבות רבה לשמירה על בריאות האישה לאורך שנים. התזונה משפיעה על הרכב הדם, המחזור החודשי והרחם, ועשויה להיות לה השפעה הורמונלית. לאור כל זה התזונה יכולה להשפיע רבות על פריון האישה. 
  משקל הגוף משפיע מאוד על המערכת ההורמונלית, ומכאן שפעמים רבות שמירה על משקל תקין עוזרת להסדיר ולשפר את המערכת ההורמונלית, ושומרת על בריאות האישה.
  הטיפול הנטורופתי מטפל במשקל עודף או נמוך, אי פריון, כאבי מחזור, אנדומטריוזיס, בעיות בהריון, תופעות גיל המעבר ובעיות במערכת העיכול. הטיפול הנטורופתי משתלב היטב עם הרפואה הסינית והוא נעשה תוך שיתוף פעולה ותיאום עם המטפלים האחרים בצוות.
  מטפלת בתזונה טבעית ונטורופתיה: רותם סלדינגר, נטורופתית והרבליסטית קלינית
   מיילדות ולידה טבעית
  המיילדות הטבעית פועלת כדי לסייע לאישה ללדת באופן טבעי ובטוח, ולהקנות לה ולבן זוגה כלים יישומיים להתמודדות אקטיבית עם הלידה, לעידוד ולזירוז לידה ולשיכוך של הכאבים בלידה.
  המיילדות הטבעית פועלת במתן טיפולים ובהדרכה. הטיפולים לפני הלידה ניתנים לזירוז לידה, השראת לידה, היפוך עובר, הקלה על כאבים וטיפול בחרדה. לאחר הלידה ניתנים טיפולים להתמודדות עם תופעות כמו כאבי אגן וגב, כאבים בעצם הזנב, בעיות במתן שתן, קשיים בייצור חלב, גודש בשדיים ועוד. 
  ההדרכות שלפני הלידה כוללות קורס הכנה ללידה פרטני לאישה או לזוג, סדנת "אני איתך" לליווי לידה, פגישות לתכנון לידה ותחקורי לידה.     
  את תחום הלידה במרפאה מרכזת יעל לבון, אחות מיילדת מוסמכת וותיקה ומטפלת ברפואה סינית
   
  טיפול גופנפש
  הטיפול בגופנפש נותן מקום להיבטים רגשיים לצד אנרגטיים (מדיטציות, דמיון מודרך, נשימות)  בתמהיל המדויק למטופלת ,לצרכים שלה ולתפיסת עולמה.
  בדרך כלל הטיפול מתחיל בשיחה, מקום לביטוי רגשי וממשיך לתרגול נשימות ודמיון מודרך המותאם אישית למטופלת , למקום בו היא נמצאת.
  התהליך מפגיש את המטופלת עם כל קשת הרגשות המתעוררים במסע הפוריות שלה, כולל אלו שלא מקבלים הכרה ולגיטימציה בד”כ.
  בחלק של הדמיון המודרך, חווה המטופלת חיבור לידע רחב, אינטואיטיבי שאינו נגיש בדרך כלל להבנה הקוגניטיבית הרגילה שלה, או שלא ניתן לו מקום מספק. היא לומדת להקשיב לו ולזהות בתוכה חסמים ואמונות מעכבות.
  במהלך הטיפול המטופלת רוכשת כלים להתמודדות עם הקשיים בתהליך, ומתנסה בטכניקות ליצירת רוגע ואיזון במטרה לקדם את קליטת ההריון והצלחתו.
  לנשים עם היסטוריה של הפלות חוזרות, הטיפול מסייע לפרום את מעגל הקסמים של תקווה אכזבה חוסר אמון ייאוש.
  ניתן מקום לעיבוד האובדן, לשחרור הגוף מהאחיזה בזיכרון הכואב וליצירת מרחב פנימי שיאפשר להכיל הריון חדש.
  הטיפול מסייע למטופלת לבטוח ולהאמין בעצמה,בכוחות שלה, בגוף שלה ובתהליך ובכך סולל את הדרך להגשמת החלום.
   
   
  תגובות הוסף תגובה
  לקבלת עדכונים
  ייעוץ

  טופס הייעוץ של "בריאת" מזמין אותך לקבל הכוונה אישית מאחד ממטפלי המרפאה.
  לטופס 3 שלבים פשוטים וקלים למילוי, בסופו תקבל\י מענה בטלפון, במייל או בפקס, על פי בחירתך.

  למילוי הטופס
  דברו איתנו...
  09-9664477
  תחומי טיפול
  תקשורת
  עברנו לסגירת החלון