תפריט צור קשר חיפוש
 • אודות |
 • רפואת נשים |
 • קורונה |
 • בעיות רפואיות |
 • מאמרים ומחקרים |
 • מספרים עלינו |
 • טיפול בתזונה |
 • חנות |
 • צרו קשר |
 • 09-9664477
  יוטיוב פייסבוק צור קשר דף הבית של המרפאה

  הכנה לטיפול IVF

  הכנת הגוף לקראת טיפול הפרייה חוץ גופית (הכנה לטיפול IVF) הוא שלב מרכזי וחשוב בתהליך, ולעיתים זהו השלב החשוב ביותר. מטרת ההכנה היא להביא את האישה או הגבר למצב בריאותי אופטימלי, ולחזק ולאזן את מערכות הגוף השונות. ההכנה נעשית במרפאה באמצעות הרפואה הסינית ושיטות הטיפול הטבעיות האחרות שקיימות במרפאה. 
   
  הכנת הגוף לפני הכניסה להריון חשובה בעיקר כאשר יש בעיה ידועה, כמו חוסר איזון הורמונלי, FSH גבוה, תגובה שחלתית נמוכה, אנדומטריוזיס, בעיית זרע או רירית רחם דקה. וגם כאשר אחד מבני הזוג או שניהם סובלים מתלונות בריאותיות שונות, כמו כאבים ממושכים, עייפות, חולשה, תשישות, בעיות שינה, או תחושות משמעותיות של מתח וחרדה.
   
  הניסיון מלמד שכשמצב הגוף טוב תוצאות ההפריה משתפרות, רמת האנרגיה טובה יותר, יש פחות תופעות לוואי, מצב הרוח משתפר ואפשר להתמודד טוב יותר עם הקשיים של התהליך. לבסוף, והכי חשוב, כשהגוף חזק, מאוזן, וזרימת האנרגיה טובה, סיכויי ההצלחה והכניסה להריון משתפרים. 

  מה כוללת ההכנה של הגוף לטיפול IVF

  הכנה לטיפול IVF (הפריה חוץ גופית) היא תמיד אישית והיא מבוססת על האבחנה, הרקע הרפואי וכמה זמן יש לנו להכנה. ההכנה יכולה לכלול כמה מרכיבים:
   
  חיזוק של הגוף – על פי הרפואה הסינית חיזוק האנרגיה וחיזוק הדם הם תנאים בסיסיים לכניסה להריון ולהריון תקין. מטופלים רבים מתלוננים על עייפות, חולשה, בעיות שינה, בעיות עיכול וכאבים שונים שנובעים מחולשת אנרגיה או מחוסר דם, וחיזוק שלהם יעזור לפיריון ולהרגשה הכללית.
   
  שיפור זרימת דם – שיפור זרימת הדם בגוף בכלל ובאגן בפרט עוזר לתפקוד השחלה ולתגובה שלה להורמונים, מפחית כאבים, ומוריד תופעות של דלקות כמו באנדומטריוזיס או בכאבי מחזור חזקים. בעיה בזרימת דם יכולה להתבטא גם בכאבי בטן וראש, נפיחות של הבטן ועצירות. שיפור זרימת האנרגיה בגוף מובילה להקלה בתחושות של מתח וחרדה, מורידה נפיחות, בחילות וכאבי ראש, ומשפרות את מצב הרוח.
   
  איזון הורמונלי –הסדרת המחזור החודשי, הסדרת הביוץ, טיפול בכאבי מחזור ובתסמונת קדם וסתית הם נושאים חשובים בשלב ההכנה. טיפול בגורמים אלו יכול לפתור את הבעיה הראשונית, ולשפר את התגובה של הגוף לטיפול הורמונלי. 
   
  איזון המשקל – למשקל הגוף יש השפעה גדולה מאוד על הפריון. משקל נמוך מדי קשור בחולשה, אנמיה והיעדר וסת, ויכול להשפיע על המערכת ההורמונלית והרחם. משקל עודף מכביד על המערכת ההורמונלית, מפריע לביוץ הסדיר, ומוריד את התגובה להורמונים. הורדה של כ- 10% ממשקל הגוף משפרת מאוד את התגובה להורמונים, ויכולה להסדיר בעצמה את המחזור. איזון המשקל נעשה על ידי הנטורופתית והוא כולל המלצות תזונה, תוספים, צמחי מרפא על פי צורך, והקפדה על פעילות גופנית. 
   
  סילוק מכשולים בתהליך – לעיתים קיימים מכשולים לכניסה להריון. המכשול יכול להיות גופני – כמו חצוצרה בעייתית, מבנה אגן לא מאוזן, דלקת באגן, צלקת או הידבקויות. המכשול יכול להיות גם נפשי – חרדה מהתהליך, חשש מהלידה או מההורות, התלבטות על עצם הרעיון. גם תחושה של חוסר תקווה, בעיות בזוגיות, טראומות עבר ואמונות שונות יכולים לעכב ולעצור את התהליך. אחת המטרות בטיפול היא לנסות ולאתר את אותם המכשולים ולסלק אותם באמצעות הטיפול הגופני, וטכניקות של גוף ונפש כמו מדיטציות או דימיון מונחה. 
   
  איזון בין חום וקור, בין יובש ולחות – הרפואה הסינית מתייחסת למדדים נוספים ממה שמוכר במערב, ומכירה בחשיבות של איזון בין קור וחום בגוף, ובין יובש ולחות. כך לדוגמה לנשים עם שחלות פוליציסטיות יש ריבוי של ציסטות (כיסי נוזל) בשחלה, והטיפול פועל לייבש את הנוזלים העודפים. גם עודף של קור בגוף ובעיקר ברחם עלול להפריע לקליטה ולהשתרשות, והטיפול יכלול חימום חיצוני של האזורים הרלוונטיים. 
   

  כמה זמן דרוש כדי להכין את הגוף?

  הזמן הדרוש להכנה משתנה והוא תלוי באבחנה, סוג הבעיה, היסטוריית הטיפולים וגיל האישה. מבין כל המדדים גיל האישה הוא החשוב ביותר. לנשים צעירות כדאי להקדיש את הזמן הדרוש להכנת הגוף, ולפעמים הן נכנסות להריון תוך כדי. אצל נשים מבוגרות יותר מבחינה פיריונית מרכיב הזמן הוא יותר משמעותי, וההמלצה היא לחזק את הגוף תוך כדי הניסיון להרות, ולא לדלג על חודשים ללא חשיפה להריון. יחד עם זאת חשוב לתת לגוף את הזמן להתאושש בין הטיפולים, להוריד את ההשפעה של ההורמונים ולקחת מנוחה ואוויר. פעמים רבות אנחנו רואים שטיפולים הורמונליים צמודים מדי גורמים לתשישות, ירידה בתוצאות של הטיפול, עלייה במשקל ותופעות לוואי מרובות יותר. במצבים האלו אנחנו מנסים למצוא את דרך הזהב בין עשייה וחשיפה ובין מנוחה והתאוששות. 
   
  הזמן שדרוש להכנה מושפע גם מחומרת הבעיה ומהתגובה של האישה לטיפול. ברפואה הסינית נהוג לומר שכדי לאזן את הגוף מבחינה הורמונלית דרושים כ-3 חודשים. שיפור כללי, כמו בחיזוק אנרגיה, חיזוק דם או שיפור זרימת דם אורכים בדרך כלל בין חודש לשלושה חודשים. השינוי ההתחלתי יכול לקרות די מהר, בטווח של 2 או 3 טיפולים, אבל צריך עוד זמן כדי להטמיע את המצב החדש. מידת ההצלחה של הטיפול קשורה גם באורח החיים ובהיענות של המטופל/ת להמלצות על שינוי תזונה, שינה, פעילות גופנית ובהיענות לקחת צמחי מרפא או תוספי תזונה.
  >> לקריאת מאמרים בתחום ליווי הפריה חוץ גופית (IVF) לחץ כאן >>

  נשמח להעמיד לרשותכם את הניסיון הרב של צוות המרפאה, ולייעץ לכם באופן אישי מהי שיטת הטיפול המתאימה, עד כמה נוכל לסייע וכיצד להיעזר בטיפולים הטבעיים.
  לייעוץ ניתן להתקשר למרפאה, לשלוח מייל, או למלא טופס לייעוץ חינם באתר.

  תגובות הוסף תגובה
  תחום ליווי הפריה חוץ גופית (IVF)
  מאמרים בנושא ליווי הפריה חוץ גופית (IVF)
  לקבלת עדכונים
  ייעוץ

  טופס הייעוץ של "בריאת" מזמין אותך לקבל הכוונה אישית מאחד ממטפלי המרפאה.
  לטופס 3 שלבים פשוטים וקלים למילוי, בסופו תקבל\י מענה בטלפון, במייל או בפקס, על פי בחירתך.

  למילוי הטופס
  דברו איתנו...
  09-9664477
  עברנו לסגירת החלון